Usuwanie, Zmarszczki

Zmarszczki na kolanach – jak zlikwidować?

Skóra na kolanach rozciąga się, napina i rozluźnia przy każdym stawianym kroku. Nic więc dziwnego, że załamania skóry utrwalają się na tej części ciała stosunkowo szybko. Co więcej, kolana są tą częścią kończyny dolnej, na której również odkłada się tkanka tłuszczowa – może ona dawać efekt opadającej skóry.

Osoby, które zaś tracą zbędne kilogramy w szybkim tempie, mogą uskarżać się na wiszącą skórę na kolanach. Niekorzystnie działa też naturalny proces starzenia się skóry. To kolana mogą właśnie zdradzać nasz wiek. Pierwsze bruzdy pojawiają się na nich około 30 roku życia.  Niestety, zmarszczki na kolanach są sporym problemem. Defekt ten jest uciążliwy szczególnie wiosną i latem, kiedy wysokie temperatury sprzyjają noszeniu kusych ubrań. Rzecz jasna, z powodu bruzd na tej części ciała cierpią przede wszystkim panie.

Jak usunąć zmarszczki z kolan domowymi sposobami?

Przydaje się odpowiedni masaż skóry kolan. Można go wykonywać codziennie, a jeszcze lepsze efekty uzyska się wykorzystując do masażu olejek arganowy.

Kolejna metoda to ćwiczenia. Skóra na kolanach będzie optymalnie napięta, a tkanka tłuszczowa na tej partii ciała zredukowana, kiedy każdego dnia będziemy wykonywać właściwy trening. Idealne ćwiczenia to przysiady, wymachy kończynami oraz jazda na rowerze.

Znaczenie ma też odpowiednia dieta, bogata w witaminę A oraz E. Aby zapobiec zmarszczkom na kolanach, nie powinno się dopuszczać do nadwagi ani otyłości. Dieta redukująca zbędne kilogramy powinna być zaś optymalna.

Medycyna estetyczna na zmarszczki na kolanach

Jeszcze kilka lat temu, wyraźne załamania skóry, których nie dało się już zniwelować naturalnymi sposobami, można było usuwać jedynie poprzez poddanie się inwazyjnej operacji chirurgicznej. Użycie skalpela wiązało się jednak z ryzykiem powikłań pooperacyjnych oraz długiej i nieprzyjemnej rekonwalescencji pacjenta.

Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Bruzdy na kolanach można skutecznie minimalizować zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Najczęściej stosowany jest masaż limfatyczny, nici liftingujące, zabieg wypełniający kwasem hialuronowym oraz laseroterapia.

Masaż limfatyczny. To zabieg typowo ujędrniający, wykorzystujący fale radiowe i podciśnienie. Komórki tłuszczowe zostają ogrzane, rozbijają się na drobne cząsteczki, po czym zostają eliminowane. Co więcej, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, skóra zaczyna produkować więcej kolagenu i nawilżającego kwasu hialuronowego.

Nici liftingujące.  Nici PDO stosuje się w celu poprawy struktury skóry. Wszczepia się je w tkankę skórną, dzięki czemu unoszą ją i podtrzymują. Co więcej, rozpuszczając się, uwalniają odżywcze witaminy i symulatory produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Efekt jest trwały nawet do 210 dni. To zabieg idealny dla osób, u których zmarszczki na kolanach są już wyraźnie utrwalone i głębokie.

Wypełnienie kwasem hialuronowym. Iniekcje kwasu hialuronowego wraz z witaminami sprawiają, że bruzdy zostają wypełnione a tkanki skórne pobudzone do naturalnej odnowy. Zabieg trwa kilka minut, finalne rezultaty widać po kilku tygodniach. Efekty są trwale przez 4-6 miesięcy.

Laserowe usuwanie zmarszczek. Laseroterapia to wykorzystywanie światła podczerwieni. Cząsteczki lasera docierają w głąb skóry, eliminują uszkodzone komórki i pobudzają tkanki do budowy kolejnych. 3-5 zabiegów sprawi, że skóra odzyska jędrność, gładkość i jednolity koloryt.

Bibliografia

1. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009
2. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006

4 przemyśleń

  1. Nie wiem czy krem na zmarszczki zadziała na kolana… Nie wydaje mi się bo przecież tam jest dość gruba skóra i trzeba by było iść na zabieg

    1. Mnie też się tak wydaje.
      Może ultradźwięki? To sie wydaje najrozsadniejszy lifting no bo bez operacji.
      No i nawilżanie 🙂 Ale zmarszkami na kolanach to bym aż tak się nie przejmowała straszliwie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *