Zapobieganie

Jak dbać o tłustą cerę?

Każda cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jednak cera tłusta jest jedną z tych typów cery, które sprawiają więcej kłopotów. Na takiej cerze pojawiają się różnego rodzaju wypryski, wągry, a dodatkowo skóra się świeci błyszczy. Wiele osób z tłustą cerą mają z tego powodu liczne kompleksy. Na szczęście dość łatwo o taką cerę zadbać tak, aby była mniej uciążliwa i wyglądała lepiej. Co więc zrobić z tłustą cerą?

Przede wszystkim trzeba się nastawić na jej codzienną pielęgnację gdyż tylko wtedy przyniesie ona efekty. Wszyscy posiadacze cery tłustej muszą koniecznie posiadać: dobry tonik oczyszczający, peeling, żel do cery tłustej, krem także odpowiednio dostosowany do cery oraz maseczki (które można także przygotowywać samemu, np.: mleka i gałki muszkatołowej). Z samego rana, przed nałożeniem makijażu wato wykonać peeling (można dwa razy w tygodniu) albo umyć twarz żelem. Makijaż koniecznie trzeba zmywać codziennie! Codziennie także po zmyciu makijażu powinno się użyć toniku. Oczyści on jeszcze dokładniej twarz. Przed snem warto nałożyć na twarz krem. Raz w tygodniu (chyba, że dany producent wskazuje na opakowaniu, że można częściej) należy stosować maseczki. Najlepsze są preparaty zawierające cynk oraz miedź – tak jak na przykład w kremie Sevolium. Oba te składniki świetnie pochłaniają nadmiar sebum czyli inaczej łojotoku. Czytaj: Jaki krem na zimę dla cery mieszanej?

Tłusta cera nie powinna mieć kontaktu z włosami oraz rękami. Znajdują się na nich zabrudzenia, które pogarszają wygląd cery. Każdy kto chce mieć piękną cerę, niezależnie od jej typu, ale szczególnie przy cerze tłustej powinien unikać wszelkich używek, a w szczególności nikotyny, gdyż dym papierosowy znacznie pogarsza stan skóry. Należy także unikać zbytniej ekspozycji na słońcu. Watro używać kremów z filtrem UVA oraz UVB, które będą chroniły odpowiednio skórę. Przeczytaj http://www.serumnatradzik.pl/apteka-masci-i-kremy-na-tradzik-bez-recepty/

Jeżeli po powyższych poradach stan skóry znacząco się nie poprawia należy udać się do dermatologa. W zależności od jego oceny stanu skóry może zalecić zażywanie antybiotyku albo tabletek hormonalnych. Nie należy także zaprzestawać codziennej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *