Usuwanie, Zmarszczki

Zmarszczki na żołędziu – jak sobie z nimi radzić?

Naturalny proces starzenia się organizmu uwidacznia się między innymi poprzez występujące zmarszczki. Co ciekawe, najbardziej trapią nas te na twarzy, szyi i dekolcie, ale należy mieć na uwadze, że załamania skóry tego rodzaju mogą wystąpić na każdej części ciała. I chociaż na bruzdy starcze narzekają głównie kobiety, chcące zachować jak najdłużej młodość, to istnieje również sfera męska, która sprawia panom nie lada kłopot. Mowa o męskich narządach intymnych. Okazuje się, że zmarszczki mogą wystąpić też na żołędziu.

Diagnoza wstydliwego problemu

Wielu mężczyzn zwleka z wizytą u lekarza, ponieważ zmarszczki tego rodzaju mogą być dla niego wstydliwe. Należy jednak podkreślić, że każda zmiana na żołędziu wymaga konsultacji ze specjalistą. Pamiętajmy, że o ile same zmarszczki nie są problemem zdrowotnym, to w miejscach intymnych wystąpić mogą różnego typu objawy – niektóre świadczyć będą o chorobie wenerycznej czy innym schorzeniu. Na penisie często pojawiają się na przykład żylaki, które wymagają interwencji lekarskiej. Mężczyźni, którzy zauważyli poprzeczne bruzdy na żołędziu, powinni zgłosić się do dermatologa lub urologa.

Zmarszczki na żołędziu widoczne są właśnie w postaci poprzecznych linii. Zazwyczaj są to wgłębienia płytkie, zanikające zupełnie podczas wzwodu. Bruzdy nie powodują fizycznego dyskomfortu – nie bolą, nie wywołują pieczenia ani świądu. Są o jednolitym kolorycie.

O ile nie przysparzają pacjentowi problemów natury zdrowotnej, to z całą pewnością warto się ich pozbyć dla przywrócenia pełnego komfortu w sferze intymnej. Mężczyźni, którzy mają zmarszczki na żołędziu, przyznają, że wpływają one na ich samopoczucie psychiczne, przede wszystkim w kontaktach intymnych z kobietami. Bruzdy powodują więc bardzo często spadek libido, a tym samym spadek aktywności seksualnej.

Sposoby na zmarszczki na żołędziu

Żołądź jest niezwykle wrażliwą i delikatną częścią męskiego członka. Jeśli penis jest w stanie spoczynku, pokrywa go napletek. Kiedy dochodzi do wzwodu, skóra napletka ustępuje, dzięki czemu możliwy jest stosunek płciowy. Żołądź odgrywa ogromną rolę w fazie podniecenia. To właśnie ta część, odpowiednio pobudzona przyczynia się do wytrysku.

Zmarszczki na żołędziu mogą pojawiać się w procesie starzenia się organizmu, ale również poprzez „pracę” penisa – napletek mechanicznie nasuwa się na niego i zsuwa. Właśnie to może powodować powstawanie bruzd. W takim przypadku nie ma znaczenia wiek. Co ciekawe, na wgłębienia delikatnej skóry na żołędziu mogą narzekać już chłopcy w okresie dojrzewania.

Mężczyźni mogą być jednak spokojni, ich aktywność seksualna może zostać przywrócona. Wszystko za sprawą bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dermatolodzy i eksperci pracujący w klinikach medycyny estetycznej polecają przede wszystkim zabiegi wypełniające.

Realizowane są one poprzez wstrzykiwanie w miejsce załamań skóry preparatu z kwasem hialuronowym i odżywczymi minerałami. Kwas wypełnia bruzdy, a pozostałe substancje wnikają w skórę i pobudzają ją do naturalnej regeneracji.

Efekty zabiegu widoczne są od razu, ale na te finalne trzeba poczekać kilka tygodni, bo tyle trwa odbudowa komórek tkanki skórnej. Wypełniacze spełniają swoją rolę przez 4-9 miesięcy. Po tym czasie zabieg można wykonać ponownie.

Bibliografia

1. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
2. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
3. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
4. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006

6 przemyśleń

    1. Naprawde 😮 przecież tam gdzie jest skóra, tam zmarszczki, na zolędziu więc też mogą być.
      Nie wiem czy jedna często Panowie decydują się na takie zabiegi jak kwas hialuronowy i tak dalej…

  1. Hmm jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi
    Rzeczywiście ta skóra wygląda inaczej, ale od razu zmarszczki? Na zoledziu raczej nie zdecydowalbym sie zastosowac zabiegów tylko po to zeby poprawić jego wygląd, a co jesli straciłbym czucie?

  2. No mój mąż używa Richevonu, mam nadzieję że na zmarszczki na twarzy a nie na zmarszczki na żołędziu, ale mimo wszystko i tak pokażę mu ten wpis 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *