Zapobieganie

Poznaj makijaż permanentny

W ostatnim czasie niezwykle popularny stał się makijaż permanentny. Dlaczego święci triumfy, co to takiego jest makijaż permanentny, jakie są metody wykonywania i przeciwwskazania, spróbujemy zagłębić w poniższym artykule.

Można by się spodziewać, że makijaż permanentny jest stosunkowo młodym wynalazkiem w dziedzinie kosmetologii i nową formą upiększania ciała. Otóż nie! Już przecież starożytne cywilizacje słynęły ze zdobienia swojego ciała. Współcześnie, makijaż permanentny przybiera trochę inną formę i stosujemy go do podkreślenia brwi, oczu lub ust.

Makijaż permanentny co to

Czym więc jest makijaż permanentny? Jest to trwały makijaż, który polega na aplikowaniu odpowiednich pigmentów na skórę. Wykonywany jest przez profesjonalistę, przy znieczuleniu miejscowym (przeważnie jest to krem znieczulający). Makijaż permanentny realizuje się w dwóch etapach. Pierwszy- główny, polega na odpowiednim wyrysowaniu kształtu i dobraniu koloru. Drugi etap jest wykonywany z dwu lub trzytygodniowym odstępem czasowym i ma na celu utrwalić kolor, czyli zapobiec ewentualnym wyblaknięciom i wprowadzić potrzebne korekty w kształcie.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Dobrze wykonany makijaż permanentny powinien utrzymywać się od dwóch nawet do pięciu lat. Jego żywotność przedłuży coroczne poprawianie koloru. Makijaż permanentny jest więc stworzony dla każdej kobiety, która nie lubi trwonić czasu na samodzielny make-up lub też nie potrafi go wykonywać. Dzięki trwałości jest idealny dla aktywnych kobiet, zwłaszcza uwielbiających spędzać czas na basenie. Wydobędzie to co najlepsze, podkreśli naturalną urodę, ukryje defekty.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Istnieje jednak szereg czynników wykluczających zrobienie makijażu permanentnego lub wyostrzających rygor przeprowadzenia zabiegu. Jednym z nich jest wszelkiego rodzaju infekcja, jak katar, przeziębienie, kaszel, opryszczka. Dopiero po wyleczeniu choroby można umówić się na wykonanie makijażu permanentnego. Kolejnym przeciwwskazaniem do zrobienia makijażu permanentnego jest ciąża i okres karmienia piersią, gdyż leki przeciwwirusowe, które trzeba zastosować mogą być potencjalnie niebezpieczne dla dziecka. Z kolei osoby chorujące na cukrzycę lub choroby nowotworowe muszą posiadać zgodę lekarza prowadzącego do wykonania zabiegu. Inne przyczyny uniemożliwiające to: łuszczyca, świeżo wypełnione usta lub zrobiony botox, czy (wydawać by się mogło zupełnie nieszkodliwa) opalenizna. W przypadku chęci wykonania makijażu permanentnego oczu, nie można posiadać, w momencie robienia zabiegu, przedłużonych rzęs.

Makijaż permanentny brwi

Najchętniej i najczęściej wykonywanym zabiegiem jest makijaż permanentny brwi. To brwi nadają twarzy wyrazistości i podkreślają urodę. Makijaż permanentny brwi oferuje też największą ilość metod wykonania, w zależności od rodzaju brwi i oczekiwanego efektu.

permanentny makijaż

Makijaż permanentny brwi – metody

Pierwsza metoda to makijaż permanentny metoda cieniowania. Aplikacja przypomina nakładanie cienia, specjalną maszynką z jednorazową igłą, nakłada się pigment, dozując odpowiednią ilość barwnika- od wewnętrznej do zewnętrznej strony, od jaśniejszego do coraz ciemniejszego koloru.

Kolejna technika to makijaż permanentny metoda piórkowa. Najbardziej ingeruje w skórę. Musi być wykonana przez osobę z dużym doświadczeniem, wykazującą się sporą precyzją. W tej technice imituje się naturalny włos przy użyciu tzw. piórka. Mimo, iż metoda piórkowa jest najbardziej inwazyjna, nie zapewnia trwalszego efektu. Najbardziej popularna metoda to makijaż permanentny metodą włoskową. Podobnie, jak w metodzie piórkowej, imituje się naturalny włos, ale używa się do tego maszynki igłowej.

Makijaż permanentny oczu

Wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą maszynki igłowej. Polega na wprowadzeniu pigmentu przy linii rzęs. Grubość i kształt kreski zależy od upodobań klientki. Zabieg należy powtórzyć po 3 tygodniach, aby utrwalić czerń.

Makijaż permanentny ust

Często wykonywany jest metodą przestrzenną. Zaznacza się wyraźny kontur ust, a resztę techniką cieniowania-od ciemniejszego do jaśniejszego koloru. Dzięki temu usta wydają się pełniejsze, zniwelowane są niedoskonałości, są bardziej nawilżone i prezentują się soczyście.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych salonów?Trzeba pamiętać, że makijaż permanentny jest trwały, utrzymuje się kilka lat, dlatego przed wykonaniem należy
skonsultować wszystkie wątpliwości z profesjonalistą. Warto też wybierać sprawdzone studia makijażu permanentnego, gdyż źle wykonany makijaż, zamiast zdobić, może
szpecić, a usunąć go można tylko laserowo. Nie jest to ani tanie, ani bezbolesne.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

6 przemyśleń

  1. Bardzo chętnie się wybiorę na taki makijaż permanentny brwi 😀 co prawda na razie stosowałam kredkę albo tusz, ale czasami nie zdażę i wtedy czuję się bardzo nieswojo 😉 A o CCosmetologice w Gdyni słyszałam od koleżanek wiele dobrego, ale nie wiedziałam że tam też robią takie zabiegi 🙂 ekstra

  2. Najładniej wygląda makijaż premanentny metodą piórkową, ale też więcej kosztuje i najdłużej trwa 🙂 No i trzeba wybierać profesjonalne salony kosmetyczne a nie jakieś przypadkowe, w końcu to jest jak tatuaż….

  3. Trudno znaleźć kobiete która mialaby jedynie naturalny makijaż..
    Jeśli chodzi o makijaż permanentny, ust bym sobie chyba nie zrobiła 😀
    zawsze kojarzą mi się z tym panie które mają ciemną kredką wyrysowane usta a środek jasny…
    Wygląda to okropnie.

  4. Zastanawiam się nad tym, czy nie zrobić sobie brwi. Ten zabieg jest bardzo bolesny? I jak to wygląda po zabiegu? Trzeba smarować te miejsca czymś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *