Usuwanie, Zmarszczki

Likwidacja zmarszczki w kącikach ust a kremy na zmarszczki

Pierwsze zmarszczki zauważyłam około 25-go roku życia, ale na zabieg, który skutecznie je skoryguje zdecydowałam się dopiero 5 lat później. Dermatolog, do którego się zgłosiłam, stwierdził, że nieco za późno. Znacznie lepiej jest reagować na bruzdy od razu po ich zauważeniu, a jeszcze lepiej jest im zapobiegać.

Same zmarszczki w okolicach ust to te niedoskonałości skóry, które pojawiają się na twarzy jako jedne z pierwszych. Wpływ na to mają nie tylko uwarunkowania genetyczne czy naturalny proces starzenia się organizmu. Niestety, skóra twarzy jest stale wystawiona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Do takich zaliczają się promienie słoneczne, smog, dym papierosowy lub działanie źle dobranych kosmetyków. Sami również wpływamy destrukcyjnie na kondycję skóry, stosując na przykład niewłaściwą dietę.

Osobiście, nigdy nie paliłam papierosów, chociaż to tzw. zmarszczki palacza wystąpiły na mojej twarzy jako pierwsze. Przyznaje jednak, że nie zwracałam uwagi na sposób odżywiania ani kosmetyki, które stosowałam do jej pielęgnacji. Dermatolog przyznał również, że wgłębienia, które stały się nazbyt widoczne przede wszystkim w kącikach ust to zmarszczki mimiczne. Powstały na skutek ruchów twarzy – śmiechu, grymasów złości czy innych min. Codziennie wykonujemy tysiące ruchów mięśni twarzy. Te rozluźniają się i napinają na przemian. Jeśli za bardzo się je nadwyręża, dochodzi do ich wiotczenia, a nawet zaniku. Później, niezależnie od miny, mięśnie te pozostają stale rozluźnione, a wgłębienia nie znikają.

Zmarszczki w kącikach ust a kremy na zmarszczki – co zrobić?

Jeśli w odpowiednim czasie nie zareagujemy, zmarszczki w kącikach ust czy bruzdy pionowe nad górną wargą powstaną i bez naszej ingerencji nie znikną. Te delikatne można jeszcze starać się niwelować odżywczymi kremami przeciwzmarszczkowymi, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy, kolagen, koenzym Q 10, witaminy A oraz E. Skuteczna okazuje się też joga twarzy, ale taka gimnastyka wymaga cierpliwości i systematyczności. Na delikatne zmarszczki w kącikach ust kremy na zmarszczki Richevon z pewnością pomogą – warto je wklepywać lub wykonywać przy okazji masaż – zobacz, co piszą polki.pl

Gorzej jest, jeśli zmarszczki są już wyraźnie widoczne, a bruzdy stają się coraz głębsze. Wtedy idealną opcją jest wizyta w klinice medycyny estetycznej. Ta, do której zgłosiłam się osobiście, zatrudnia zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają indywidualne podejście do pacjenta. Dermatolog doradził mi likwidację zmarszczek w kącikach ust poprzez wypełnienie ich kwasem hialuronowym.

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, bo sam kwas hialuronowy produkowany jest naturalnie w każdym organizmie ludzkim. To jedna z substancji, która działa nawilżająco. Wiąże ona w skórze cząsteczki wody.

Przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu jest ciąża, karmienie piersią bądź choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo. Miejsce, w które ma zostać wprowadzony preparat, nie może być zranione. I to tak naprawdę wszystkie przeciwwskazania. Po szczegółowym wywiadzie i zrozumieniu moich potrzeb umówiłam się z lekarzem na zabieg.

Trwał on dosłownie kilka minut. Polegał na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego dokładnie w linii zmarszczek. Dermatolog zwracał uwagę, by wstrzyknięcia odbywały się w kierunku zawsze przeciwnym do powstałej linii wgłębień.

Efekty zabiegu były widoczne od razu, ale na te spektakularne musiałam poczekać kilka tygodni. W tym czasie kwas hialuronowy oraz witaminy, które zostały wprowadzone w skórę, pobudzały tkankę do naturalnej regeneracji. Finalnie, skóra stała się idealnie napięta, gładka, doskonale nawilżona, po zmarszczkach nie ma śladu. Wypełnienie kwasem hialuronowym ma działać od 4 do 9 miesięcy, po tym czasie będę mogła ponownie zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej.

Bibliografia

1. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001
2. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
3. Elie M., Kressaty J., Anti-wrinkle hormone-type cosmetic composition, 2009

4 przemyśleń

  1. Ja mam okropne zmarszczki w kącikach ust przez palenie i chyba nic tego nie jest w stanie zmienić
    taki nałóg potrafi zniszczyć zdrowie i wygląd 🙁 straszne to jest

  2. Kiedyś myślałam, że zmarszek w kącikach ust kremy nie zniwelują, że to ściema i tak dalej, ale okazuje się że naprawde taki richewon działa i to całkiem fajnie 🙂 Może nie od razu jak botoks, ale za to bezpieczniej 😉

  3. Zmarszczki w kącikach ust to chyba ciężko ogarnąć kremami przeciwzmarszczkowymi, raczej w to wątpię … zwłaszcza jeżeli skóra jest zaniedbana. Takie zmarszczki przecież spotyka się u mocno dojrzałych kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *