Zapobieganie, Zmarszczki

Krem przeciwzmarszczkowy – jak rozpoznać dobry krem?

Krem niwelujący bruzdy skórne wydaje się potrzebnym kosmetykiem dla osób w starszym wieku,  dlatego rzadko z jego dobrodziejstw korzystają młode kobiety, po ukończeniu okresu dojrzewania. To błąd. Krem przeciwzmarszczkowy to serum, które przede wszystkim zapobiega powstawaniu nowych bruzd skórnych, w mniejszym stopniu niwelując te już powstałe. 

Czy kremy przeciwzmarszczkowe działają ?

Kremy na zmarszczki mają udowodnione działanie poprzez liczne testy dermatologiczne i kosmetologiczne. Jednak czasami można słyszeć głosy, że nie warto dokonać zakupu pewnego produktu, ponieważ jest on przereklamowany. Dzieje się tak, ponieważ wiele klientek nie jest świadomymi konsumentkami i wybierają balsamy bez zapoznania się z listą składników danego preparatu. W składzie musi się znaleźć chociaż jeden składnik aktywny, aby mogła być mowa o działaniu i przynoszeniu pozytywnych rezultatów.

Co powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy, aby działał ?

Wśród składników aktywnych wyróżniamy wiele substancji, które wnikają do ludzkiej skóry, powodując konkretne działania, oddziałując poprzez swoje właściwości. Do najpopularniejszych substancji aktywnych zalicza się :

– witaminę A (retinol) – stymuluje bardzo intensywnie zachodzące procesy naprawcze, przez co skóra wygląda młodziej i bardziej promieniście

– witaminę C – pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu

– witaminę E – ochrania włókna kolagenowe przez wiotczeniem i niszczeniem

– kwasy AHA – naturalne substancje, pochodzenia roślinnego, wpływają na utrzymanie zdrowego wyglądu

– kwas hialuronowy naturalny składnik skóry, z wiekiem wytwarzany w  coraz mniejszych ilościach, „wypycha” zmarszczki na zewnątrz

Richevon – uniwersalny krem, także krem pod oczy przeciwzmarszczkowy

Krem przeciwzmarszczkowy Richevon bije rekordy popularności w sieci jako preparat na zmarszczki. Swoją dobrą sławę i dziesiątki pozytywnych recenzji zawdzięcza naturalnemu składowi i przystosowaniu do różnych typów damskiej cery. Jest uniwersalny, a to znaczy, że można go stosować zarówno na noc, jak i na dzień bez zbędnego dokupowania dodatkowych kosmetyków, przez co jest ekonomicznym i wydajnym rozwiązaniem.

Zróżnicowanie składników aktywnych w zależności od wieku użytkowniczkikrem przeciwzmarszczkom Richevon

W zależności od wieku użytkowniczki powinny zwracać uwagę na różne substancje zawarte w składzie produktu.

– po 20 roku życia – zatrzymanie wody w organizmie, regulowanie gospodarki hormonalnej

– po 30 roku życia – utrzymywanie na takim samym poziomie wydzielanie elastyny i kolagenu

– po 40 roku życia – opóźnianie procesów starzenia się skóry

– po 50 roku życia – regeneracja i nadanie blasku

– po 60 roku życia  – intensywne procesy naprawcze

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn

Coraz częściej mówi się o wzroście świadomości odnośnie własnej prezencji wśród mężczyzn. To już nie te czasy, gdzie przeciwnej płci do pielęgnacji wystarczyło mydło i woda. Obecnie panowie dbają o siebie w takim samym stopniu, jak kobiety, przywiązując duże znaczenie do produktów aplikowanych na skórę. Trzeba zaznaczyć, że preparaty dla kobiet i dla mężczyzn rzadko różnią się składem, a więc większość kremów powinno mieć oznakowanie „unisex”.

Warto wspomnieć, że panowie często stosują krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, ponieważ „kurze łapki” to najwcześniej pojawiające się fałdy skórne.

Podsumowanie

Krem przeciwzmarszczkowy powinien być elementem każdej kobiecej kosmetyczki. Jest niezastąpionym preparatem dla kobiet i mężczyzn chcących zachować młody wygląd i nieskazitelną cerę. Ponadto, odpowiednio dobrany kosmetyk pozytywnie wpływa na kondycję naczyń krwionośnych (witamina C) oraz nadaje skórze blasku i odmładza ją.

Bibliografia

1. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
2. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *